sobota, 5 lipca 2014

Bio kosmetyki część 2! :)

Tak jak mówiłam, tak jest :) Przychodzę z drugą 'porcją' i ostatnią opisów i kosmetyków firm naturalnych/bio.

1. NUXE

„DNA NUXE to połączenie wysokich wymagań stawianych współczesnej kosmetologii z lekką nutką poezji.”
MisjaDeklaracje marki NUXE
- Wybór aktywnych składników pochodzenia naturalnego
- Produkty bez olejów mineralnych, bez składników pochodzenia zwierzęcego**
- Produkty niekomedogenne***
- Testy skuteczności produktów przeprowadzane są przez niezależne laboratorium akredytowane przez Francuskie Ministerstwo ds. Badań
- System konserwacji bez parabenów****
- Wkład w ochronę środowiska naturalnego: wybór materiałów, które mogą być poddawane recyclingowi, użycie mniejszej ilości kartonu do produkcji opakowań, itp...

Opis firmyLaboratorium Nuxe to ekspert w dziedzinie kosmetologii naturalnej i fitoterapii. Wszystkie produkty oparte są na naturalnych i opatentowanych formułach, między innymi na wyciągach, olejkach i mleczkach roślinnych oraz miodzie.


2. Dr HauschkaKosmetyki Dr. Hauschka nie zawierają żadnych syntetycznych substancji konserwujących, barwiących ani zapachowych, wolne od parabenów, olejów mineralnych, silikonów oraz glikoli polietylenowych PEG. Są opatrzone znakiem jakości BDIH "Kontrolowany kosmetyk naturalny".

Asortyment składa się z ponad 130 różnych produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, a także z kosmetyków do makijażu.

Elisabeth Sigmund urodziła się w Wiedniu w roku 1914. Studiowała medycynę na Uniwersytecie w Wiedniu, kilka lat później zainteresowała się kosmetologią. W latach dwudziestych ubiegłego stulecia kosmetologia i pielęgnacja skóry uważane były za czystą próżność, skóra i jej metabolizm była rozpatrywana w całkowitym oderwaniu od reszty ludzkiego ciała.

W okresie II wojny światowej Elisabeth Sigmund pracowała jako pielęgniarka,a po wojnie przeniosła się do Szwecji, gdzie założyła własny instytut kosmetyczny. Studiowała wszelkie dostępne materiały z dziedziny medycyny i kosmetologii, a zwłaszcza medycynę antropozoficzną i botanikę, które uważała za szczególnie przydatne w procesie wytwarzania kosmetyków. W trakcie swoich badań rozpoczęła pracę nad własną serią kosmetyków, która jednak nie do końca spełniała jej oczekiwania. Doszła do przekonania, że opracowane przez nią roślinne kremy mogłyby ewentualnie stanowić podkład dla innych substancji aktywnych i tak oto rozpoczyna się historia kosmetyków Dr. Hauschka. Na zaproszenie Dr. Rudolfa Hauschki, Elisabeth Sigmunt przenosi się do Eckwälden i opracowuje wraz z zespołem chemików, lekarzy i kosmetologów pierwszą serię 12 kosmetyków, w których zastosowano wyciągi ziołowe firmy WALA.

1967 - uruchomienie produkcji kosmetyków Dr. Hauschka.

Współcześnie firma WALA zatrudnia ok. 700 osób w Niemczech i jest eksporterem leków i produktów do pielęgnacji skóry do 30 krajów świata.


3. Rene Furterer

Wyciągi roślinne zawarte w formułach pielęgnacyjnych kosmetyków RENE FURTERER są ściśle selekcjonowane ze względu na ich właściwości. Cenne olejki eteryczne dostarczają włosom naturalne elementy niezbędne do zachowania ich piękna i zdrowia. Te roślinne ekstrakty, używane są głównie aby głęboko oczyścić, pobudzać, łagodzić skórę głowy i włosy. Aromatyczne właściwości kosmetyków RENE FURTERER, z ich wyjątkowo przyjemnymi zapachami, pobudzają wszystkie zmysły... Indywidualna pielęgnacjaDiagnozaPo dokładnym zbadaniu stanu skóry głowy i włosów przypomocy Kapiliskopu, otrzymasz receptę pielęgnacyjną dostosowaną do Twoichindywidualnych potrzeb.Program pielęgnacyjnyRaz w tygodniu podaruj swoim włosom intensywną pielęgnację, złożoną z 3 etapów, która zadziała u podstaw Twoich problemów, z czasem rozwiązując je i dając doskonałe rezultaty.W pozostałe dni wystarczy ekspresowa pielęgnacja, dostosowana do Twojego rytmu życia, mająca na celu utrzymanie naturalnego piękna włosów każdego dnia.Program pielęgnacyjny Renę Furterer składa się więc z:- intensywnej kuracji raz w tygodniu.


4. Weleda

Weleda pozostaje wierna swoim wartościom niezmiennie od chwili powstania w 1921 w Szwajcarii. Preparaty medyczne i produkty pielęgnacyjne są od ponad 70 lat wytwarzane i rozwijane przy szerokim wsparciu lekarzy. Tak jak w przypadku środków leczniczych, składniki produktów pielęgnacyjnych są starannie dobierane ze względu na ich naturalne, terapeutyczne właściwości. Tradycyjne metody wytwarzania połączone są z surową kontrolą jakości i nowoczesną technologią farmaceutyczną. W efekcie powstają unikalne produkty, pozostające w pełnej harmonii z Człowiekiem i z Naturą.

Każdy produkt do pielęgnacji ciała ma kompleksowe działanie i posiada pozytywny wpływ na człowieka i naturę. Jest rezultatem największej dokładności na wszystkich etapach procesu produkcji.

Rozwój produktu jest konsultowany z lekarzami i farmaceutami, przede wszystkim z punktu widzenia antropozoficznej wiedzy o człowieku.

Surowce - substancje naturalne; żadnych surowców na bazie olejów mineralnych.

Pochodzenie - surowce roślinne, jeśli to możliwe z upraw biologicznie-dynamicznych, kontrolowanych upraw ekologicznych i posiadających certyfikat zbiorów dziko rosnących roślin.

Wybór, przetwarzanie i kompozycja surowców według kompleksowych kryteriów, umożliwiających współdziałanie wszystkich substancji.

Niezmiennie wysoką jakość zapewniają: stała kontrola jakości surowców według wytycznych, które obowiązują przy wytwarzaniu środków leczniczych oraz bieżące kontrole podczas i po zakończeniu procesu produkcji.

Produkty WELEDA nie zawierają żadnych syntetycznych środków barwiących, zapachowych i konserwujących; emulgatory pozyskiwane są jedynie z roślinnych surowców wyjściowych.

Perfumowanie - wyłącznie naturalne olejki eteryczne.

Doświadczenia na zwierzętach - nie są ani przeprowadzane, ani zlecane.

Opakowania - stosuje się materiały zdatne do powtórnego przetworzenia; opakowania szklane i metalowe dla zapewnienia i zachowania jakości naturalnych produktów pielęgnacyjnych, opakowania kartonowe w celu zabezpieczenia przed mechanicznymi uszkodzeniami produktów.


Podoba Wam się coś? Słyszałyście o nich? :)

Ja lecę na rower, miłego popołudnia, Paula!

2 komentarze:

  1. Chciałabym kiedyś wypróbować te kosmetyki :)
    mybeautifuleveryday.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Hej!
Cieszymy się, że chcesz skomentować ten post.
Pozdrawiamy! ♥